بازار بورس تهران, تحلیل ها, سهام

تحلیل نئوویو البرز

تحلیل نئوویو البرز

سهام شرکت بیمه البرز اواخر سال 1388 به بازار سرمایه عرضه شد. تاریخ انتشار تحلیل نئوویو البرز 21 آذر ماه 1400 میباشد.
در تحلیل نئوویو البرز، استارت روند اصلی را به دلیل شروع حرکت صعودی از اواسط سال 95 در نظر گفته ایم.

به دلیل عدم مشاهده حرکت شتابدار در روند ها ( موج صعودی تا سقف مرداد 99 ) و همچنین کارکشن بودن همه موج های صعودی و نزولی در تحلیل نئوویو البرز، بی تردید ساختار سوپرسیکل یک الگوی دیامتریک است که در کش دیتا 6 ماهه البرز به وضوح قابل مشاهده است. در نتیجه دیامتریک ذکر شده هنوز به اتمام نرسیده و در حال حاضر در اواخر موج D سوپر سیکل قرار داریم.

ساختار کلی کندل استیک هفتگی البرز

تحلیل نئوویو البرز در کش دیتا 6 ماهه:

در نمودار کش دیتا 6 ماهه نیز علت شکل گیری دیامتریک در ساختار کلی به وضوح قابل مشاهده است. در این تصویر با شروع حرکت صعودی از اوائل سال 2011 روند حرکتی البرز شکل گرفته و در گام آخر صعودی و موج C تشکیل یک ساختار کارکشن و مشخصا دیامتریک مشخص است.

کش دیتا 6 ماهه البرز

تحلیل نئوویو البرز در کش دیتا 3 ماهه:

با شروع روند نزولی از مرداد 99 البرز نیز با تشکیل کارکشن های متمادی یک ساختار اصلاحی را آغاز کرد. در این ساختار نیز که تا کنون 5 موج آن شکل گرفته، هیچ گونه امواج شتابداری مشاهده نشد.

این ساختار اصلاحی به دو صورت قابل بررسی است:

حالت اول الگوی مثلث و حالت دوم الگوی دیامتریک
با توجه به آنالیز زمانی انجام شده خواهیم دید که همچنان برای تکمیل اصلاح به زمان نیاز داریم و در نتیجه سناریوی الگوی دیامتریک منطقی تر و محتمل تر است. ضمن اینکه روند شاخص کل بورس تهران تاییدی بر همخوانی این ساختار اصلاحی با کلیت بازار دارد.
برای تکمیل الگوی دیامتریک یک موج صعودی و یک موج نزولی دیگر را خواهیم داشت. همانطور که در تصویر تحلیل نئوویو البرز در کش دیتا 3 ماهه مشخص کردیم حداکثر رشد قیمتی را می توان محدوده ذکر شده در تصویر دانست که تاکید می شود این سقف ماکزیموم قیمت است.

کش دیتا 3 ماهه البرز

تحلیل نئوویو البرز در کش دیتا 2 هفته:

اگر بخواهیم به صورت دقیق تری به پنجمین موج نزولی از ساختار اصلاحی موج D سوپرسیکل دقت کنیم، خواهیم دید که در حال حاضر در بخش انتهایی آن قرار داریم، اما هنوز روند نزولی به اتمام نرسیده. به نظر می رسد پس از ادامه این موج کاهشی در قیمت 1600 تا 1400، لِگ صعودی جدیدی در قالب موج f تا حوالی قیمتی 2300 تا 2500 شکل بگیرد. پس از ان نیز شاهد یک موج نزولی دیگر برای اتمام کلی موج D سوپرسیکل باشیم.

کش دیتا 2 هفته البرز

آنالیز زمانی

با توجه به زمان تشکیل شده در امواج a و c، انتظار داریم برای تکمیل ساختار e حداقل 30 تا 40 کندل و برای تکمیل موج g نیز حداقل 80 تا 90 کندل روزانه تشکیل شود. این تعداد کندل از نظر تناسب بین امواج فیبوناچی نیز صحیح بوده و به نظر می رسد اصلاح موج D از سوپرسیکل هنوز ادامه داشته باشد. همچنین این زمان منطبق با زمان تشکیل مجموع عمومی البرز میباشد که حائز اهمیت است.

آنالیز زمانی تایم فریم روزانه البرز

تحلیل نئوویو البرز در فیبوچنل هفتگی

در نمودار فیبوچنل هفتگی، منطبق با تحلیل نئوویو البرز مشاهده میکنیم که برای تکمیل ساختار D نیازمند برخورد قیمتی نمودار با سطح 150 فیبوناچی هستیم و بپس از آن می توانیم شاهد شکل گیری روند صعودی جدیدی در سهم باشیم.

نمودار فیبوچنل کندل استیک هفتگی

تحلیل البرز با استفاده از اندیکاتور ایچیموکو:

ایندیکاتور ایچیموکو در تایم فریم هفتگی تاییدی است بر تحلیل نئوویو البرز با توضیحاتی که داده شد.

اندیکاتور ایچیموکو در تایم فریم هفتگی

تحلیل البرز با استفاده از مووینگ ها:

با بررسی نمودار هفتگی البرز خواهیم دید که در محدوده قیمت کنونی، سهم به حمایت محکم میانگین قیمت 100 هفته خود رسیده و انتظار نداریم که سهم آن را بشکند و ریزش قیمتی دیگیری را تجربه کند. ضمن اینکه سابقه میانگین متحرک 100 روزه در نمودار گویای تایید تحلیل انجام شده است.

میانگین متحرک در تایم فریم هفتگی

توصیه به سهامداران

سهامداران البرز توجه داشته باشند که سهم در حال حاضر به ناحیه حمایتی نزدیک است و انتظار ریزش قیمتی را در آن نداریم. اگر در ضرر هستند حمایت ذکر شده در تحلیل ناحیه مناسبی برای کم کردن میانگین خرید خواهد بود تا زودتر به عدد سربه سر خرید نزدیک شوند. البته توجه به مقاومت مهم سقف موج f در قیمت 2300 تا 2500 الزامی خواهد بود.

پیشنهاد ورود

با توجه به تحلیل نئوویو البرز باکس قیمتی 1400 الی 1600 میتواند ناحیه مناسبی برای خرید به قصد سرمایه گذاری میان مدت و بلند مدت باشد.

آخرین گزارش کدال

البرز (بيمه البرز)
گزارش فعالیت ماهانه  دوره 1 ماهه منتهی به 1400/08/30
بیمه البرز در دوره یک ماهه منتهی به 30 آبان ماه 1400، مبلغ 431.2 میلیارد تومان از محل فروش حق بیمه درآمد و همچنین مبلغ 363.2 میلیارد تومان به عنوان خسارت پرداختنی داشته.
شرکت در این دوره تراز مثبت 68.1 میلیارد تومان (18.74%) را ثبت کرده.
تراز شرکت در این دوره نسبت به ماه قبل 33.28% کاهش و نسبت به میانگین ماه های قبل 78.08% کاهش داشته.
شرکت نسبت به دوره 1 ماهه مشابه سال قبل 70.08% کاهش تراز داشته.

جمع بندی

با در نظر گرفتن نتیجه کلی تحلیل نئوویو البرز و توجه به قرار داد اخیر بیمه البرز با پالایش نفت تندگویان در خصوص بیمه آتش سوزی و همچنین ریسک های سیستماتیک شرایط اقلیمی و اتش سوزی های محتمل که می تواند منجر به سود سازی و یا در صورت وقوع آتش سوزی موجب زیان سهم شود. خرید سهام بیمه البرز ریسک به ریوارد منطقی داشته و گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری بلند مدت است. ضمنا آزاد شدن سهام جایزه سهامداران در افزایش سرمایه اخیر می توان منجر به افزایش فشار فروش و افت سهم گردد که این مهم در ادامه دار بودن موج e دیده شده است. این یکی از دلایلی است که تحلیل فوق را تایید می کند.

محدوده کم ریسک برای خرید: محدوده 1400 تا 1600 ریال
محدوده پر ریسک برای خرید:  بالاتر از محدوده 2000 ریال

 

تحلیل توسط  امین شجاعی .

کد کوتاه این مطلب : https://irantbs.com/?p=2288

2 نظر در “تحلیل نئوویو البرز

 1. farzadalmasi85 گفت:

  تحلیل بسیار عالی و منطقی

  1. iran tbs گفت:

   با سلام
   با تشکر از حسن توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *