بازار بورس تهران, تحلیل ها, سهام

تحلیل نئوویو غگل

تحلیل نئوویو غگل

سهام شرکت گلوکوزان در اسفند ماه سال 1379 به بازار سرمایه عرضه شد. تاریخ انتشار تحلیل نئوویو غگل 13 فروردین ماه 1402 میباشد.

فقط با دیدن تصاویر و بدون خواندن متن توضیحات، از این تحلیل استفاده نکنید.

دیتای مصوب سایت TSTTMC شرکت گلوکوزان از سال 88 موجود می باشد به همین دلیل امکان تولید کش دیتا در تمام این بازه وجود نداره و در تحلیل نئوویو غگل، به ناچار از نمودار کندل استیک استفاده میکنیم.

اگر بخواهیم نمودار قیمتی غگل را در سه بخش مجزا تعریف کنیم قسمت اول یک روند صعودی تا سال 1395، قسمت دوم یک روند ساید تا سال 1397و قسمت آخر روند صعودی تا امروز می باشد.

اگر زمان تقریبی صرف شده در این سه روند ایجاد شده را مورد بررسی قرار دهیم به سادگی می توانیم با توجه به ایجاد نشدن حرکت پساالگویی پس از روند صعودی اول، قسمت میانی نمودار را یک ساختار (X) در نظر بگیریم.

در نتیجه دو ساختار اول را (W) و (X) مشخص کرده و ساختار (Y) را یک الگوی دیامتریک در نظر میگیریم که در ادامه تحلیل نئوویو غگل و بررسی ساختار (Y) در نمودار کش دیتا توضیحات لازم برای دلایل شناسایی الگوی دیامتریک در موج (Y) می پردازیم.

نکته آموزشی: فلش های ترسیم شده نشان دهنده روند می باشد و بخصوص در تایم فریم های بالا، کاملا شماتیک است و برای درک بهتر تصاویر به توضیحات توجه بیشتری داشته باشید

تایم فریم هفتگی غگلتحلیل نئوویو غگل

تحلیل نئوویو غگل در کش دیتا 3 ماهه

در تحلیل نئوویو غگل و در بررسی کش دیتای سه ماهه روند صعودی ایجاد شده در بررسی مولتی تایم فریم، فقط و فقط یک الگوی تصحیحی غیر استاندارد، با صرف زمان مشخص است. در نتیجه این الگوی تصحیحی نمی تواند خود به عنوان موج (Y) تلقی شود و به همین دلیل است که در این تحلیل ساختار (Y) را تمام نشده در نظر گرفته ایم و موج صعودی تا سقف مرداد 99 را موج (A) مشخص کرده ایم.

در ادامه سناریوهای مختلفی برای موج (B) قابل تعریف است اما با توجه به پارامتر قیمت بازگشتی تنها گزینه ی باقی مانده در تحلیل نئوویو غگل ادامه روند الگوی مثلث و دیامتریک است.

با توجه به تحلیل شاخص کل و همینطور بررسی فاندامنتال شرکت گلوکوزان که در ادامه به آن خواهیم پرداخت و همینطور فاکتور زمان در امواج بعدی ساختار (Y) یک الگوی دیامتریک است که پس از سپری شدن امواج (A) و (B) باید بگوییم هم اکنون در انتهای موج (C) از آن قرار داریم.

در نتیجه انتظار داریم پس از تکمیل موج (C) در محدوده قیمتی 6000 ريال بازگشت قیمتی ضعیفی حداکثر  تا محدوده قیمتی 3800 ريال در قالب موج (D) داشته باشیم و پس از آن سقف تاریخی نمودار شکسته شود.

نکته آموزشی: فلش های ترسیم شده نشان دهنده روند می باشد و بخصوص در تایم فریم های بالا، کاملا شماتیک است.

کش دیتا 3 ماهه غگلتحلیل نئوویو غگل

تحلیل تکنیکال کلاسیک غگل

در تحلیل تکنیکال غگل و در تایم فریم هفتگی، یک حرکت کانالیزه معتبر از سال 97 ایجاد شده که بخوبی تمامی پیوت های معتبر در طی 4 سال اخیر را در برگرفته است.

نمودار پس از شکست سقف کانال و واکنش به کانال دوبل مجددا به کف کانال برخورد کرده و در یک سال گذشته در حال نوسان بین کف کانال و میدلاین آن می باشد. علت عدم شکست میدلاین، وجود مقاومت داینامیک در مسیر اضلاع کانال ترسیمیست.

در نتیجه انتظار داریم نمودار پس از برخود به میدلان، مدتی در پایین این ترند معتبر در نوسان نزولی بوده و در گام بعدی اقدام به شکست ان کند که این روند، با تحلیل نئوویو غگل همخوانی و مطابقت دارد.

توجه داشته باشید که روند مشخص شده در تایم فریم ماهانه می باشد.

نمودار غگل در تایم فریم روزانهتحلیل نئوویو غگل

تحلیل فاندامنتال غگل

در ادامه ی تحلیل نئوویو غگل به بررسی صورت های مالی این شرکت می پردازیم.

در آخرین گزارش منتشر شده در کدال، شرکت گلوکوزان طی عملکرد 1 ماهه منتهی به 1401/12/29 معادل 1,773,669 میلیون ریال از محصولات خود را به فروش رسانده است که نسبت به دوره 1 ماهه مشابه سال قبل 48% افزایش داشته و با سرمایه ثبت شده 10,000,000 میلیون ریال طی عملکرد 6 ماهه سال مالی منتهی به 1402/06/31 مبلغ 8,159,266 میلیون ریال درآمد فروش داشته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 32% رشد داشته است.

اما به بررسی جزئی تر ترازنامه فصلی شرکت می پردازیم.

صورت های مالی غگل

در ادامه تحلیل نئوویو غگل با نگاه اجمالی به ترازنامه شرکت چند نکته بسیار خوب و مثبت را درمیابیم.

افزایش چشمگیر موجودی نقد شرکت در سه ماهه سوم سال 1401 در گزارش فصلی و همیطور گزارش سالانه، نشان دهنده قدرت خرید بالای شرکت در فصل برداشت محصول سال 1402 و تسویه حساب کارکنان در پایان سال 1401 می باشد باید بگوییم در سال پیش رو اختلالی در روند تولید شرکت پیش نخواهد آمد.

از طرفی تسویه حساب شرکت در تسهیلات اخذ شده خود و همینطور عدم پیش فروش محصولات (که موجب ایجاد تعهدات مالی می شود) می تواند دست مدیریت شرکت را برای تعیین استراتژی فروش بازگذاشته و موجب افزایش سوددهی شرکت شود.

نکته بسیار مهم نسبت پایین بدهی شرکت در گزارش فصلی و همینطور در گزارش سالانه است که می تواند نشان از عملکرد خوب مدیریت شرکت در بازده دارایی ها شود که در ادامه به آن می پردازیم

ترازنامه فصلی منتهی به سه ماهه سوم 1401تحلیل نئوویو غگل

روند بازدهی دارایی ها

در ادامه تحلیل نئوویو غگل و بررسی صورت های مالی اگر نگاهی به روند بازده دارایی های شرکت داشته باشیم متوجه بازدهی بسیار منطقی و نسبتا خوب 28 درصدی شرکت در گزارشات فصلی خواهیم شد و انتظار داریم با توجه به گزارشات ماهانه در سه ماه آخر سال این عدد به 30 درصد افزایش یابد که نسبت به سایر شرکت های بورسی بازده بسیار خوبی می باشد.

نمودار بازده دارایی ها غگل بر اساس گزارش فصلی سه ماهه سوم 1401

نتیجه گیری

با توجه به موارد مطرح شده در خلاصه بررسی صورتهای مالی و تحلیل نئوویو غگل باید بگوییم عملکرد شرکت گلوکوزان عملکردی منطقی و ریسک سرمایه گذاری در شرکت های اینچنینی بسیار پایین است و دلیل ورود به روند صعودی پیش از سایر شرکت های هم گروه و غیر همگروه، ورود پول های بزرگ به این شرکت برای کسب بازدهی قابل قبول بالاتر تر از تورم است که تا کنون این مهم محقق شده است.

از طرفی بعید به نظر می رسد که این سرمایه گذاران، تا قبل از مجمع سالانه قید تقسیم سود را زده و از نماد خارج شوند و به همین دلیل کاهش قیمت چندانی را در روند های اصلاحی بازار برای سهم متصور نخواهیم بود.

توصیه به سهامداران

با توجه به تحلیل نئوویو غگل، اگر سهامدار سرمایه گذار و بلند مدت سهم هستید برای بازدهی بالاتر از تورم و بازار، بدون در نظر گرفتن نوسانات پیش رو همچنان سهامدار بمانید.

اما اگر سهامدار کوتاه مدت هستید، در نزدیک محدوده 5000 به بالا دست به ماشه باشید برگشت قیمت سهام شرکت می تواند با تلورانس 5 درصد از محدوده گفته شده اتفاق بیوفتد.

محدوده پر ریسک برای خرید کوتاه مدت:  باکس قیمت بالای 4500 ريال

محدوده مناسب برای خرید به قصد سرمایه گذاری بلند مدت :  باکس قیمتی 3500 ريال

برای خرید به قصد سرمایه گذاری بلند مدت بیشتر از یک سال مناسب است اما در کوتاه مدت توصیه نمی شود.

تحلیل توسط  امین شجاعی .

کد کوتاه این مطلب : https://irantbs.com/?p=3135

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط