بازار بورس تهران, تحلیل ها, شاخص ها

تحلیل نئوویو شاخص کل

تحلیل نئوویو شاخص کل 

در تحلیل نئوویو شاخص کل بورس به دو نکته بسیار مهم می بایست اشاره کرد.

نکته حائز اهمیت در این تحلیل 20 دقیقه ای، تکرار نکردن تحلیل ساختار سوپرسیکل شاخص کل است که در بررسی های قبلی به آن پرداخته ایم.

یکی تحلیل نموداری شاخص کل که بدلیل بالابودن ضریب پبچیدگی ساختار اصلاحی از سقف مرداد 99 تا کنون، سناریو های متعددی را پیش روی تحلیل گران قرار میدهد.
و دیگری تحلیل فاندامنتال اقتصاد ایران در بازارهای مختلف.

بدون بررسی فاندامنتال یا اقتصاد کلان، نمیتوان سناریوهای غیر محتمل را حذف کرد و این موضوع می بایست به صورت کاملا تخصصی بررسی شود.

تاثیر اقتصاد کلان بر تمام بازار های موازی به صورت لحظه ای و روزانه اتفاق نمی افتد و باید به این نکته توجه داشت که این اثرات در روند نموداری دست کم شش ماهه نمایان می گردد.

در بررسی شاخص کل  سعی بر این داشتیم که انطباقی بین دو مسئله مهم تحلیل نموداری و اقتصاد سیاسی ایجاد کنیم به نحوی که سناریوی تحلیلی، نزدیک ترین حالت به آنچه در آینده ی جهار ماهه بازار شکل خواهد گرفت باشد

در تحلیل نئوویو شاخص کل نباید از بررسی نمادهای تاثیر گذار بر شاخص کل بی تفاوت عبور کرد. نمادهایی همچون فولاد، فملی، شپنا، شبندر، کگل، کچاد، خودرو و خساپا می بایست با سناریوی تحلیلی منطبق باشند.

به همین دلیل در این تحلیل به بررسی اجمالی این نمادها پرداخته ایم.

این تحلیل به روند پیش روی شاخص کل تابهمن ماه آینده می پردازد. تاریخ انتشار این تحلیل 9  آذر ماه 1401 میباشد

کاربران محترمی که ویدئوی قبلی تحلیل نئوویو شاخص کل در 3 اردیبهشت ماه را مشاهده کرده اند، می توانند به نرم افزار اسپات پلیر مراجعه کرده و تحلیل بروزرسانی شده را مطالعه فرمایند. 

برای مشاهده‌ی ویدئوی تحلیل شاخص کل بورس بروزرسانی 9 آذر ماه اینجا کلیک کنید.

 

برای مشاهده‌ی ویدئوی خلاصه تحلیل شاخص کل بورس قبلی اینجا کلیک کنید.

 

تحلیل توسط  امین شجاعی .

کد کوتاه این مطلب : https://irantbs.com/?p=2856

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *